Nabíjanie vo vašom meste

Označené: , ,

 • Nabíjanie vo vašom meste

  pridané Dávid Olejár na 13. januára 2024 o 2:58

  Prechádzam sa tak ulicami Montrealu a pozerám, že na každom rohu, pri každej ceste sú nejaké pomalé nabíjačky. Je to super, je to také širšie centrum, ale nie je tu problém auto zaparkovať, nechať a ísť si riešiť svoje. Tak mi napadá, ako to je u vás vo vašom meste na Slovensku, alebo mimo? Máte dostatok pomalých, či rýchlych nabíjačiek?

  Ja som z Michaloviec a tam máme asi 3 AC nabíjačky (22 kw/h), ktoré sú celkom od ruky a DC ani jednu. Na 40 tisícové mesto je to celkom bieda.

  Peter Ondráš odpovedal pred 4 mesiacov, 1 týždňom 3 Členovia · 3 Odpovede
 • 3 Odpovede
 • Peter Ondráš

  Člen
  14. januára 2024 o 10:27

  V Žiline je to celkom fajn, AC nabíjačiek je dosť veľa (ale od rôznych poskytovateľov a len medzi najväčšími je roaming). DC nabíjačiek menej, ale relatívne dostatočne veľa. Všeobecne v SR je to celkom dobre, možno tie Michalovce sú dočasne horšie, inak s tým nemám problém zatiaľ nikde. Bol som cez víkend v Nitre a zámerne som nešiel po diaľnici, ale priamo dole, resp. hore (nabíjal som až cestou späť) a nemal som problém nájsť nabíjačku. Konkrétne som si vybral Tesco Topoľčany s rýchlosťou 150 kW (pôvodne som plánoval McDonald’s v Prievidzi, ale tam by som nedošiel, minul som viac energie na kúrenie).

  No také nabíjačky na “každej lampe” by v budúcnosti mohli byť výborné.

  • Michal Chabada

   Administrátor
   14. januára 2024 o 12:16

   V Žiline v Auparku mi nefungovalo už dvakrát nabíjanie na Tesla nabíjačke, tak som sa pripojil na GreenWay. Ale ten je väčšinou obsadený, tak som raz nenabil vôbec. Stalo sa mi to pri autách ID Buzz (2x nešlo) a ani na KIA EV9. Ale ostatné autá sa nabíjali v pohode (v tom čase som tam videl Ioniq5 či Enyaq nabíjať)

   • Peter Ondráš

    Člen
    14. januára 2024 o 16:10

    Zhodou okolností som sa v Auparku ešte nenabíjal. Väčšinou som doma, ale v Žiline sa relatívne často nabíjam na ZSE Drive na Framborskej (hneď v tej budove pracujem, tak táto nabíjačka mi výborne zapasovala) a zopárkrát som použil ZSE Drive pri Metre a Greenway pri Tescu (tom veľkom) a OC Dubeň (Carrefour niekdajší). Všade bez problémov, vždy všetko hladko fungovalo. Mám RFID kartu od ZSE Drive a niekedy to zapínam telefónom cez aplikáciu (vtedy len priamo ZSE Drive, Greenway vždy len cez kartu).
    Aj mimo týchto dvoch hlavných sietí sú v Žiline viaceré verejné nabíjačky pri nejakých objektoch. Spravidla sú to AC nabíjačky, ale zas na miestach, kde sa očakáva dlhšie trávenie času (SMinnDrive, AgeVolt)

Ak chcete odpovedať, prihláste sa.