Cesta z Michaloviec do Bratislavy na Tesle v zime

Označené: ,

 • Cesta z Michaloviec do Bratislavy na Tesle v zime

  pridané Dávid Olejár na 5. januára 2024 o 18:21

  Cesta z Mi do BA

  Vyrážal som o 11:30 z Michaloviec s baterkou nabitou na 85 %. Niekde pred Prešovom som si povedal, že už by bolo fajn popozerať sa po nejakej nabíjačke a tak zadal som si do navigácie Greenway v Poprade. Po zadaní cieľa k nabíjačke mi vyskočil plánovaný dojazd s 10% baterkou, čo ma nemilo zaskočilo. Po cca 45 minútach, ktoré som strávil v popradskom Maxe, som znovu vyrazil s 92 %. Z Popradu mi ukazovalo, že do Bratislavy by som mal dôjsť s 5 percentami. To som určite nechcel riskovať a tak som si naplánoval ešte jednu zastávku u rodiny v Topoľčanoch. Tam som strávil asi hodinu a do Bratislavy došiel okolo 20:30.

  Suma sumárum cca 9 hodín jazdy a nabíjania.


  Jazda s Teslou je zážitok, ale dlhé cestovanie stále dá poriadne zabrať, najmä v zime. A čo vy, cestujete aj na dlhé trasy? Ako trávite čas počas nabíjania?

  Imrich Kaplan odpovedal pred 4 mesiacov, 1 týždňom 3 Členovia · 2 Odpovede
 • 2 Odpovede
 • Marek Podmaka

  Člen
  5. januára 2024 o 23:03

  Moja najdlhsia cesta s TM3 2021 SR+ LFP (55kWh) bola nejakych 680km z BA do Talianska (Bibione) a uplne v pohode na 2 nabijania, pocas jedneho sme sa cela rodina najedli v Tesla Lounge a pocas druheho len isli na WC a este mi zostala tusim polovica baterky v cieli.

  Teraz sme isli z BA do Terchovej, navigacia ukazovala ze by som tam prisiel s nejakymi 8%, ale v zime som to nechcel riskovat tak sme sa zastavili na SuCv Trencine a kym sa zena vratila z McD tak uz som mal skoro 90% a na chatu prisiel s vyse polovicou baterky. Pocas pobytu som nabil z 230V zasuvky a naspat som isiel s plne nabitou a vystacilo to az do BA a ostalo mi nejakych 14% (odhad sa pocas jazdy pohyboval od 12% po 8%, ale vyse polovicu cesty bolo mokro, vietor a hmla, takze sa neslo ani prilis rychlo na dialnici).

  Takze ja som aj na dlhsich cestach v pohode, ten dojazd (realnych nejakych 250km na dialnici pri 140kmh) mi uplne staci a parkrat do roka nie je problem sa zastavit na nabijacke. LR by som bral kvoli AWD na chalupu, ale dojazd mi uplne staci aj tento co mam.

 • Imrich Kaplan

  Člen
  15. januára 2024 o 15:55

  Cestujem aj na dlhé trasy, čas si výhradne krátim kávičkou a nevadí mi to.

Ak chcete odpovedať, prihláste sa.